Investoři

Informace o akciích

Počet emitovaných akcií 32 638 000
Nominální hodnota akcie (Kč)0,1
TickerTicker Xetra® CZG
BICBAACZGCE
ISINCZ0009008942
BloombergCZG CP Equity
ReutersCZG.PR

Vlastnická struktura k 2. 11. 2020

91.4% Česká zbrojovka Partners SE8.6% free float  9,2% free float

  90,8% Česká Zbrojovka Partners SE

Korporátní záležitosti

Představenstvo

Lubomír Kovařík

Předseda představenstva

Lubomír Kovařík vystudoval Vysokou vojenskou leteckou školu a absolvoval program MBA na Sheffield University. V armádě začínal jako pilot a postupně dosáhl v letectvu hodnosti poručíka. Jeho vojenská kariéra skončila v polovině 90. let, kdy roku 1995 zahájil kariéru civilní jako manažer ve společnosti Aulis. Rok nato nastoupil do společnosti Škoda Praha jako výrobní ředitel, kde se postupně vypracoval na pozici generálního ředitele. Později pracoval pro společnosti Eltodo EG a Mavel. V letech 2006-2017 pak působil jako generální ředitel České zbrojovky, a.s., a od roku 2018 je prezidentem a předsedou představenstva holdingu Česká zbrojovka Partners SE.

Jan Drahota

Místopředseda představenstva

Jan Drahota studoval na Vysoké škole ekonomické v Praze a absolvoval program Executive MBA na University of Chicago. Před příchodem do společnosti CZG - Česká zbrojovka Group SE pracoval téměř 12 let v oblasti investičního bankovnictví a finančních trhů pro Société Générale Group, naposledy v Paříži na pozici Managing Director, Head of Central and Eastern Europe. V letech 2014 a 2015 pak působil jako poradce náměstka ministra financí zodpovědného za finanční trhy. Jan Drahota má bohaté zkušenosti s působením ve statutárních orgánech společností a v současné době působí mimo jiné i jako zástupce Ministerstva financí ČR v dozorčí radě ČEPS. Ve skupině Česká zbrojovka je Jan Drahota zodpovědný za oblast financí, M&A a realizaci strategického rozvoje.

Alice Poluchová

Místopředsedkyně představenstva

Alice Poluchová získala magisterský titul z oboru Management na Obchodně podnikatelské fakultě Slezské univerzity v Karviné. Ke skupině se připojila v roce 1995 jako manažerka exportu v České republice. Do Spojených států se přesunula v roce 1998 a stala se viceprezidentkou a finanční manažerkou nově založené společnosti CZ-USA. V roce 2004 byla jmenována do funkce její prezidentky a CEO. Alice Poluchová byla klíčovou osobností v růstu CZ-USA, kterou pomohla přetvořit ve významného hráče na trhu s malými zbraněmi. Založila silný tým, který neustále zvyšuje pozici a uznání skupiny ve Spojených státech.

Jan Zajíc

Člen představenstva

Jan Zajíc vystudoval obor Ekonomika a management na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Před příchodem do CZUB působil v různých manažerských rolích v průmyslových podnicích v České republice i v zahraničí. Začínal ve Fatře Napajedla, následně v závodě Continental Barum v Otrokovicích či ve slovenském Púchově. Ve skupině Continental pak prošel různými funkcemi ve finančním řízení a controllingu, například ve výrobním závodě v malajském Kuala Lumpuru a následně v centrále společnosti v německém Hannoveru. Uherskohradišťský rodák Jan působil v České zbrojovce od roku 2019 jako její finanční ředitel. V listopadu 2020 byl jmenován generálním ředitelem a předsedou představenstva CZUB.

David Aguilar

Člen představenstva

David Aguilar sloužil pětatřicet let u Úřadu celní a hraniční ochrany a Pohraniční stráže USA, kde během své služby získal cenné zkušenosti a znalosti v oblasti vymáhání práva a administrativy, vnitrostátní a mezinárodní kontroly, strategie, taktiky i rozvoje. Posledního tři a půl roku působil jako nejvyšší důstojník na Úřadu celní a hraniční ochrany, největší americké federální organizaci činné v trestním řízení. Dne 31. března 2013 ukončil svoji kariéru v amerických vládních službách Pan Aquilar je nezávislým a nevýkonným členem představenstva.

Jana Růžičková

Členka představenstva

Jana Růžičková má přes 15 let zkušeností na manažerských a výkonných pozicích. Od roku 2015 je členkou dozorčí rady České zbrojovky a od roku 2017 pak také členkou jejího výboru pro audit. Současně je od roku 2015 jedinou členkou představenstva v EHC-4M a od listopadu 2019 rovněž 4M Systems. Jana Růžičková také působí ve správní radě Minezitu (od roku 2013) a dozorčí radě CZ Agro Servis (od 2014). Od roku 2014 je statutární ředitelkou v M&H Management. Jana Růžičková je zároveň tajemnicí a členkou představenstva skupiny.

Andrej Chrzanowski

Člen představenstva

Andrej Chrzanowski absolvoval na Fakultě strojní ČVUT v Praze roku 2002. Mezi lety 2002 a 2006 působil na technických a manažerských pozicích ve Vývojovém a výzkumném centru Ingersoll Rand v České republice. V letech 2006 až 2013 byl technickým šéfem tuzemské společnosti Wikov. Mezi roky 2013 až 2015 pak zastával funkci technického ředitele České zbrojovky. Během let 2016 až 2019 působil jako CEO centra CARDAM. Od roku 2019 je členem dozorčí rady společnosti Česká zbrojovka Partners SE a členem Akademické rady Akademie věd ČR. Andrej Chrzanowski je primárně zodpovědný za technické funkce, výzkum a vývoj napříč skupinou.


Dozorčí rada

René Holeček

Předseda dozorčí rady

René Holeček absolvoval na Katedře ekonomiky a managementu v metalurgii Vysoké školy báňské - Technické univerzity v Ostravě. V roce 1990 zahájil svoji kariéru v bankovnictví a působil na vedoucích pozicích v Komerční bance a Pragobance. V roce 1994 pan Holeček začal soukromě podnikat a investovat v oblasti průmyslu. Podílel se na významné privatizaci Třineckých železáren a následně v průmyslovém odvětví dosáhl vynikajících výsledků. Spolu s tehdejším obchodním partnerem koupil společnost Česká zbrojovka, která byla na pokraji bankrotu, a podařilo se mu ji opět navrátit mezi přední výrobce ručních zbraní. Od roku 2014 je hlavním majoritním vlastníkem společnosti.

Vladimír Dlouhý

Člen dozorčí rady

Vladimír Dlouhý vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. V letech 1992 až 1997 působil jako ministr průmyslu a obchodu ČR, mezi lety 1997 až 2010 byl poradcem ABB Group. V letech 2009 až 2012 byl členem evropské poradní skupiny pro výkonného ředitele Mezinárodního měnového fondu. Momentálně pracuje jako mezinárodní poradce pro střední a východní Evropu investiční banky Goldman Sachs. V současné době je členem Trilaterální komise, přičemž po určitou dobu působil i jako místopředseda její evropské skupiny.

Věslava Piegzová

Členka dozorčí rady

Věslava Piegzová vystudovala Vysokou školu báňskou - Technickou univerzitu v Ostravě. Během své dlouholeté kariéry zastávala účetní, reportingové a vedoucí pozice v Třineckých železárnách. Působila také na manažerských pozicích ve společnosti Vesuvius ČR a společnosti České loděnice. V březnu 2013 se připojila k České zbrojovce, a. s. jako finanční ředitelka a později se stala místopředsedkyní představenstva, kterou byla do července 2019. V srpnu 2019 se pak přesunula do holdingu CZG - Česká zbrojovka Group SE.

Stanovy společnosti

Stanovy    pdf    458 kb
Zpráva o udržitelném rozvoji 2019    pdf    15.4 Mb
Kalendář uveřejňování výsledků

24. listopadu 2020Výsledky za prvních 9. měsíců 2020
30, září 2020Pololetní zpráva 2020IPO

PROHLÁŠENÍ – DŮLEŽITÉ

Přístup k informacím obsaženým v této části webové stránky společnosti CZG - Česká zbrojovka Group SE („CZG“) je v některých jurisdikcích omezen. Abyste mohli přejít na informace obsažené v této části webové stránky CZG, vyberte prosím jurisdikci, ve které se nacházíte.

 
Emisní dokumenty

Kontakty

Klára Šípová
Sipova.Klara@czg.cz
+ 420 724 255 715